Profesjonalne usuwanie mrówek – Łódź

Zwalczanie mrówek

Jak zwalczamy mrówki?

Do profesjonalnego usuwania mrówek wykorzystujemy specjalistyczne preparaty, zwane insektycydami. Aplikujemy je w miejscach występowania tych owadów zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

Istnieją różne metody zwalczania mrówek, różniące się przede wszystkim sposobem aplikacji insektycydów. Ich wybór zależy głównie od tego, czy dezynsekcja jest przeprowadzona w domu, czy też w ogrodzie.

Usuwanie mrówek z mieszkania

Przy usuwaniu mrówek z mieszkania zaleca się przeprowadzenie zabiegu żelowania. Preparat w takiej formie skutecznie wabi mrówki, które następnie spożywają go i zanoszą do gniazda, by nakarmić pozostałe osobniki w kolonii.

Zazwyczaj wystarczy jednokrotne przeprowadzenie żelowania, by wytępić całą populację mrówek przebywających w mieszkaniu. Dodatkową zaletą tej metody jest fakt, że jest ona całkowicie bezinwazyjna i nie wymaga opuszczania domu przez lokatorów.

Mrówki z mieszkania można również usunąć metodą zamgławiania ULV lub oprysku szczegółowego wykonywanego w kluczowych miejscach takich jak drzwi, okna i łączenia podłóg ze ścianami. Oba te zabiegi wymagają jednak specjalnego przygotowania lokalu i opuszczenia go zarówno na czas aplikacji preparatu owadobójczego, jak i na kilka godzin po jej zakończeniu, są więc znacznie bardziej uciążliwe

Usuwanie mrówek w mieszkaniu
Usuwanie mrówek w ogrodzie

Usuwanie mrówek z ogrodu

Do usuwania mrówek z ogrodu najczęściej wykorzystywaną metodą dezynsekcji jest oprysk chemiczny. Polega na rozpyleniu płynnego preparatu owadobójczego punktowo, w miejscach, w których zaobserwowano aktywność mrówek.

Oprysk chemiczny może być wykonany przy użyciu środków o różnym działaniu. Najpopularniejsze są preparaty powodujące zaburzenia układu nerwowego oraz przewodu pokarmowego owadów.

Do zwalczania mrówek w ogrodzie wykorzystywane są także środki sypkie. Są skuteczne wówczas, gdy przez określony czas utrzymuje się bezdeszczowa pogoda.

Szukasz ekspertów od usuwania mrówek z Łodzi?

Oferujemy profesjonalne środki do zwalczania insektów, dzięki którym pozbędziesz się problemu raz na zawsze!

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia przy usuwaniu mrówek?

Mrówki są inteligentne, małe i szybko się przemieszczają, przez co ich usunięcie z domu lub ogrodu może nastręczać wielu trudności. Domowe sposoby na pozbycie się tych owadów często nie przynoszą pożądanych efektów i mimo starań mrówki wciąż powracają, wabione łatwą dostępnością jedzenia i komfortowymi warunkami życia.

Aby wytępić nieproszonych gości z domu i ogrodu, warto skorzystać ze wsparcia profesjonalnej firmy DDD, specjalizującej się w dezynsekcji. Posiadający niezbędne certyfikaty specjaliści są w stanie wykryć źródło kolonii mrówek i wykorzystują sprawdzone środki do tego, by je skutecznie wyeliminować.

Zawsze odpowiednio dobieramy dawkę insektycydów i aplikujemy ją na drzwi, okna, łączenia podłóg ze ścianami i inne możliwe kryjówki tych szkodników.

Co robić, by problem mrówek nie nawracał?

Z

Warto przede wszystkim regularnie sprzątać miejsca, w których przechowywane jest jedzenie.

Istotne jest przy tym, by unikać gromadzenia się resztek spożywczych w miejscach trudno dostępnych, a więc pod i za zlewem, piekarnikiem czy też szafkami. Resztki te przyciągają bowiem mrówki oraz inne owady, takie jak prusaki oraz karaczany.

Z

Jeżeli mimo zachowania środków ostrożności w szafkach kuchennych lub spiżarni pojawili się niepożądani goście, należy jak najszybciej zamknąć wszystkie produkty spożywcze w szczelne opakowania.

Z

W celu zapobiegania ponownemu pojawieniu się mrówek w ogrodzie warto posadzić takie rośliny, jak:

  • tymianek,
  • lawenda,
  • mięta, pietruszka,
  • czosnek,

których zapach działa odstraszająco na te owady.

Usuwanie mrówek Łódź – cennik

Skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy przy zwalczaniu mrówek w Łodzi to również oszczędność pieniędzy – dezynsekcję wystarczy przeprowadzić raz, by uwolnić się od insektów i zapomnieć o ciągłym kupowaniu dostępnych w sklepach preparatów odstraszających do domowego użytku.

Profesjonalna usługa zwalczania mrówek

JUŻ OD
220 ZŁ

Skorzystaj z naszych usług zwalczania mrówek na terenie Łodzi i okolic!

Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy DDD zajmującej się zwalczaniem mrówek w Łodzi to gwarancja skuteczności.

Zatrudniani przez nas technicy są w stanie rozwiązać każdy problem uciążliwych owadów w domu i ogrodzie, a stosowane do usuwania mrówek preparaty są bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych. Zleceniodawcy nie muszą się więc obawiać o siebie i swoich bliskich.

10 + 9 =