Zwalczanie kun w Łodzi

Kuna to ssak z rodziny łasicowatych. Powszechnie występuje na terenie całej Europy, często także w środowisku miejskim. Ciało kuny, porośnięte brązowo-szarym futrem ze specyficznym białym żabotem, osiąga długość około 50 centymetrów. Mimo swoich niewielkich rozmiarów zwierzę to potrafi spowodować liczne szkody, a jego pojawienie się w miejscu zamieszkanym przez człowieka stanowi uciążliwy problem.

Miejsce bytowania kuny

Miejsca bytowania kuny

Kuny w środowisku miejskim często pojawiają się w:

  • ogrodach,
  • zabudowaniach gospodarczych,
  • ludzkich domostwach,
  • samochodach.

Ich gniazda można najczęściej znaleźć na strychach i poddaszach, które zapewniają zwierzętom ciepło i schronienie przed innymi drapieżnikami. Miejscem, jakie kuny szczególnie często wybierają na swoje legowisko, jest materiał ociepleniowy znajdujący się pod dachem, taki jak chociażby wełna mineralna.

Jakie ślady zostawia kuna?

O obecności kuny świadczą pozostawiane przez nią ślady. Należą do nich przede wszystkim:

  • przegryzione kable i przewody,
  • podłużne odchody o długości 1–2 centymetrów, w których można dostrzec ślady niestrawionego pokarmu,
  • przewrócone przedmioty,
  • intensywny, nieprzyjemny zapach moczu,
  • odciski małych, okrągłych łapek z pięcioma palcami.

Na obecność kun wskazują także wydawane przez nie dźwięki, które stają się szczególnie uciążliwe w okresie godowym.

Ślady po kunie
Szkody po kunie w samochodzie

Zniszczenia powodowane przez kunę

Kuna, która zagnieździła się w domu, zabudowaniach gospodarczych lub samochodzie, może spowodować wiele zniszczeń. Zwierzęta te przegryzają przewody od pomp ciepła, klimatyzatorów i systemów alarmowych. Dodatkowo zrywają i niszczą też termoizolację dachu oraz ocieplenie budynku, tworząc w nich kanały komunikacyjne i legowiska.

W sytuacji, gdy kuny pojawią się w miejscu składowania żywności, leków lub innych wrażliwych przedmiotów, konieczna może być ich utylizacja. Wiąże się to z ogromnymi kosztami, a w określonych wypadkach oznacza również otrzymanie kary od Sanepidu.

W samochodach kuny przegryzają kable i przewody oraz rozdzierają maty wygłuszające. Dodatkowo zwierzęta te mogą przyczyniać się do uszkodzeń ciała, a nawet śmierci niewielkich zwierząt domowych, w tym niedużych kotów i psów.

Jak pozbyć się kuny?

Kuny są zwierzętami aktywnymi, zwinnymi, a przy tym inteligentnymi i bardzo ostrożnymi, co sprawia, że ich złapanie jest niezwykle trudne. Z uwagi na fakt, iż znajdują się one pod ochroną, ich pozbycie się z domu lub zabudowań gospodarczych wymaga odłowienia i nie dopuszcza użycia trutek. Wszystko to sprawia, że samodzielne zwalczanie kun ma nikłe szanse powodzenia. W celu skutecznego usunięcia tych zwierząt warto więc skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Zwalczanie kun w Łodzi – jak działają profesjonaliści?

Zajmujemy się usuwaniem kun w Łodzi jako profesjonalna firma DDD. Wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, środki i metody oraz posiadamy wszystkie niezbędne certyfikaty.

W celu odłowienia kuny zatrudniani przez nas specjaliści stosują pułapki żywołowne. Mają one postać klatek wykonanych z metalowych prętów i są wyposażone w drzwiczki, które zatrzaskują się w momencie zwabienia zwierzęcia do środka, uniemożliwiając mu wyjście. Wabikiem przyciągającym kuny do wnętrza pułapki jest odpowiednio dobrana przynęta.

Działamy zgodnie z przepisami prawa, co oznacza, że złapane zwierzęta nie są w żaden sposób krzywdzone, tylko wywożone na bezpieczną odległość do miejsc, w których nie stanowią zagrożenia.

Złapanie kuny

W ramach usługi zwalczania kun wykonywane są również działające odstraszająco opryski feromonowe. 

Chcesz skorzystać z pomocy ekspertów od usuwania kun w Łodzi?

Oferujemy w pełni bezpieczne, legalne i skuteczne metody likwidacji kun!

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług usuwania kun w Łodzi?

Z

Gwarancja skuteczności

Z

Profesjonalizm i bezpieczne metody

Z

Oszczędność pieniędzy

Z

Działania zapobiegawcze

Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy DDD, zajmującej się usuwaniem kun w Łodzi, to gwarancja skuteczności. Zatrudniani przez nas technicy są w stanie rozwiązać każdy problem nieproszonych gości w domu, ogrodzie i samochodzie.

Stosowane do zwalczania kun metody są bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych, zleceniodawcy nie muszą więc obawiać się o siebie i swoich bliskich.

Skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy przy usuwaniu kun w Łodzi to również oszczędność pieniędzy. Po przeprowadzeniu niezbędnego zabiegu można bowiem skutecznie uwolnić się od szkodników i zapomnieć o ciągłym kupowaniu dostępnych w sklepach preparatów odstraszających do domowego użytku.

Poza zwalczaniem kun, specjaliści doradzają również w zakresie działań zapobiegawczych, których wdrożenie pozwala uniknąć powtórzenia się problemu w przyszłości.

Wybierz specjalistów od zwalczania kun w Łodzi i okolicach

Nie trać czasu i pieniędzy na samodzielne próby zwalczania kun! Postaw na ekspertów, którzy mają lata doświadczenia w skutecznym usuwaniu szkodników.

2 + 3 =